Wraca Grand Prix Ursynowa w pływaniu.

Wiemy, że tak jak my, również i Państwo czekaliście na taką informację.

Prawie 2 lata minęły od ostatniego Mityngu w 2020 roku, dlatego z wielką przyjemnością możemy zakomunikować, że 23 stycznia 2022 roku o 10:00, odbędzie się I MITYNG z cyklu XXV Edycji Grand Prix Ursynowa w pływaniu.

Całe zamieszanie z organizacją imprez spowodowane było oczywiście, i w dalszym ciągu jeszcze jest, przez pandemię COVID 19. Obecne obostrzenia jednak nie zamykają nam całkowicie drogi do ponownego zorganizowania sztandarowej imprezy pływackiej, która od lat gości w kalendarium wydarzeń UCSiR.

Naszym zadaniem będzie przeprowadzenie zawodów w jak najbardziej bezpieczny i właściwy sposób, dlatego bardzo prosimy o szczegółowe zapoznanie się z aktualnym regulaminem oraz zasadami, jakie będą obowiązywały podczas XXV Edycji Grand Prix Ursynowa w pływaniu i przede wszystkim stosowanie się do nich.

Jest kilka zmian, które na pewno wszystkich zaskoczą, mamy jednak nadzieję, że będzie to pozytywne zaskoczenie:

  1. Zmiana miejsca dla naszych zawodów.

Zamieniamy pływalnię Hirszfelda na pływalnię Aqua Relaks, która mieści się na Kabatach przy ul. Pod Strzechą 3. Zmiana ta podyktowana jest limitami jakie obecnie obowiązują na naszych obiektach.

  1. Zmiana dnia zawodów.

Widzimy się tym razem w niedzielę, a nie jak to bywało dotychczas w soboty.

  1. Zmiana w liczbie osób mogąca przebywać równocześnie na pływalni z uwagi na wytyczne Ministra zdrowia związane z pandemią COVID -19.

Obłożenie obiektów sportowych nie może przekraczać 30% całkowitej pojemności obiektu. W przypadku pływalni Aqua Relaks jest to 21 osób, i tu bardzo ważna informacja, do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.

  1. Zmiana w formularzach.

Znalazła się w nich  informacja o dobrowolnym okazaniu zaświadczenia o szczepieniu COVID -19 dla zawodników jak i prawnych opiekunów dzieci. Z góry dziękujemy tym osobom, które zechciały by zaznaczyć tą informację – ułatwi to nam funkcjonowanie i bezpieczne przeprowadzenie cały zawodów.

  1. Zmiana w zapisach na zawody.

Tym razem przyjmujemy je tylko do środy poprzedzającej kolejne mityngi czyli w przypadku I MITYNGU zapisy trwają do 19.01.2022.

  1. Zmiana w przebiegu zawodów.

Głównie będzie to dotyczyło najmłodszych kategorii (od AA do FZ). Stworzone zostaną bloki po 21 osób, (nie wliczają się tu osoby zaszczepione), które będą miały 5-minutowe rozgrzewki, bezpośrednio po których jest planowany start. Bezpośrednio po zakończonych biegach, każda grupa udaje się do szatni, aby kolejni zawodnicy mogli znaleźć się na płycie i zacząć swoje rozgrzewki.  Wszystko dla Państwa bezpieczeństwa.

  1. Oczywiście ze względu na obowiązujące limity, na trybunach może przebywać maksymalnie 14 osób (pamiętajcie, w limit nie wliczają się osoby zaszczepione)

Jak widzicie zmian jest kilka, jedne mniejsze, inne większe, ale wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się przeprowadzić I Mityng XXV Edycji Grand Prix Ursynowa w pływaniu w bezpieczny dla nas wszystkich sposób.

*** Szczegółowy plan minutowy zawodów pojawi się na naszej stronie i na Facebooku w czwartek poprzedzający zawody.

 

ZAPRASZAMY !!!